Fusion 360’a İlk Adım Kitap

AutoCAD 2017 Görsel Eğitim
3 Şubat 2017
Bulut Tabanlı Yeni nesil bilgisayar destekli çizim programı Fusion 360 için hazırlanan ilk Türkçe basılı kaynak olan bu kitap adından da anlaşılacağı üzere, ilk defa programa giriş yapmak isteyen kullanıcılar için hazırlanmıştır. Endüstri Mühendisi ve Autodesk Expert Elite olan yazar Tuncay BAKKAL ve sektöre bir çok öğrenci kazandırmış olan Teknik Öğretmen Gültekin ÖZKAN'ın kaleme aldığı ve tecrübelerini paylaştığı bu kitap sayesinde Fusion 360 programına hızlı bir giriş yapabileceksiniz.


Bu kitabı kullanarak, Fusion 360 genel arayüzü ve kullanım yöntemleri hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Fusion 360 içinde bir tasarım oluşturmadan önce, çalışma yöntemleri, dosya oluşturma ve proje düzenleme gibi görevleri öğrenebileceksiniz. Tasarım için en can alıcı nokta olan Sketch yani eskiz oluşturma yöntemlerinde kullanılan komutların ne işe yaradıklarını ve komutların içerisinde bulunan bölümlerin anlamlarını bulabileceksiniz. Eskiz oluşturma sonrası, bir şeklin katı modele döndürme adımlarını görebilecek komutları örnekler üzerinde inceleme imkanı bulabileceksiniz. Oluşturulan katı model parçaların montaj üzerinde birleştirilmesi için gerekli komutlar hakkında gerekli bilgilere ulaşabileceksiniz.


Oluşturulan tasarım sonrası detaylı teknik resmin oluşturulması adımlarını öğrenebilecek, kitap içindeki örnek uygulamalarda komutların nasıl kullanıldığını öğrenebileceksiniz. Tasarladığınız bir parçanın gerçekçi görüntüsünün oluşturulması için gerekli araçlara sahip olan Render bölümü komutlarını bu kitap içinde bulabilirsiniz.

Tasarımlarınızın hareketli görüntülerini oluşturmak için gerekli komutları içeren Animation bölümü komutları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Tasarımını gerçekleştirdiğiniz bir 3D parçanın montajı sonrası patlatılmış görüntüsünü oluşturarak daha sonra video formatında kayıt edebilirsiniz.

İleri mühendislik araçlarını içinde barındıran Fusion 360 Simulation bölümü ve komutları hakkında giriş bilgisini bu kitapta bulabilirsiniz. Tekil bir sabit nokta oluşturup parça üzerine statik yükler yükleyerek parça üzerinde gerilme stres analizlerinin nasıl yapıldığını inceleyebileceksiniz.

Yazılı kitap yanında online platformda yüklü videolar sayesinde, kitap içinde anlatılan komutları video üzerinden izleyerek bilginizi pekiştirebilirsiniz.

Özetle, Autodesk Fusion 360 için hazırlanan giriş seviye içeriğe sahip bu kitap ile, temel program bilgisine ulaşabileceksiniz. 280 sayfa içerik ile ağırlıklı olarak program temel kullanımı Sketch ile eskiz oluşturma ve devamında modelleme komutlarını kullanarak katı model oluşturma yöntemlerini inceleyebileceksiniz. Kitabın devamında Montaj oluşturma ve teknik resim bölümlerini bulabileceksiniz.


Kitap & Video İçeriği:

Fusion 360'a Giriş
Fusion 360 Arayüzü
Design Paneli
Sketch (Eskiz) Oluşturma
Draw Komutları
Modify Komutları
Model Oluşturma
Montaj Oluşturma
Teknik Resim Oluşturma
Render ile sahne oluşturma
Animation Paneli
Simulation Paneli